Levent
Sultanbeyli
alia@aliadent.com
Gülüş Tasarımı
Anasayfa » Tedaviler » Gülüş Tasarımı
Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı; Estetik açıdan görüntü bozukluğuna sebebiyet veren diş ve diş etlerinin doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması için yapılan bir uygulamadır.

Gülüş tasarımı birçok işlemin aynı anda gerçekleştirilmesiyle yapılır ve memnuniyet yüksek seviyededir. Hastanın cinsiyeti, yaşı, beklentileri gibi faktörler göz önünde tutularak uygulama yapılmaktadır ve başarı oranları oldukça yüksektir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak diş ve diş etlerindeki sorunlar giderilerek işleme başlanır. Dişlerdeki çürükler temizlenir ve gerekirse çekim işlemi yapılır. Hastanın estetik beklentilerinin doğru anlamak büyük önem taşımaktadır. Hastanın ağzından ölçüler alınarak planlama yapılması açısından modeller belirlenir.

Modeller hastaya uygunluk ve sonrasında problem olmaması açısından gösterilerek fikir edinilir. Herhangi bir işlem yapılmayacaksa dişlerde diş etlerinde oluşmuş olan seviye bozuklukları giderilmelidir. Gerekli durumlarda implant işlemleri ve cerrahi operasyonlar yapılmasıyla gülüş tasarımı süreci devam eder.

Her işlem bittikten sonra diş beyazlatma işlemi uygulanarak boşluk, düzensizlik olan yerler kompozit dolgular yardımıyla doldurulur. Tüm işlemler bitmesiyle prova amaçlı dudak şekli göz önünde bulundurularak gülüş tasarımı için son hal belirlenir.

Gülüş Tasarımı Tedavisi

Medikal estetik uygulamalarından yararlanılarak dudak ve yüz bölgelerine botoks etkisi vererek gülüş ön plana çıkartılması şeklinde uygulanır.

Genel itibariyle bakıldığında diş ve diş etlerindeki sorunlar giderilerek dudak yapısı şekillenir ve gülüş tasarımı için yapılan uygulamalarda son hali kişiyi istediği görüntüye kavuşturmaya yetecektir. Uzman kişilerimiz yardımıyla yapılan gülüş tasarımı mutlaka tüm detaylarıyla hastayı bilgilendirerek yapılmalıdır.

Hastanın tedavi sonrası beklentileri iyi dinlenmeli ve provalar isteklerine uygun bir hal alması için özenle yapılmalıdır. İşlemler sırasında hastanın isteklerinin farklılaşması doğrultusunda tedavi süreci değişebilir ve hekim bu sürece göre gerekli düzenlemeleri yapmalıdır.

Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

Gülüş tasarımı tedavileri kalıcı olması genel olarak hekim ve hastaya bağlı bir durumdur. Gülüş tasarımı uygulaması yapan hekimimiz doğru yöntem ve doğru protokolü uygulamaktadır.

Diş ipi kullanma, diş fırçalama ve doğru uygulamalar yaparak 6 ay da bir kontrole çağrılması hekim kontrolünde olduğu gibi hastayı da ilgilendiren durumlardır. Doğru şekilde kullanıldığı ve hekimin önerilerine uyulduğu takdirde ömürlük, güzel bir gülüşe sahip olunabilir. Diş temizliği tedavileri yılda bir kez uygulanmalıdır.

Dikkat edilmez ve gerekli kontroller yapılmazsa ömürlük olması söz konusu bile değildir. Ağız ve diş sağlığına özen gösterdikten sonra uzun süreli bir kullanım sağlar. Zaten tedavinin amacı bozuk olan ağız ve diş sağlığını güzel bir görünüm kavuşturmak olduğu için bakımı yapıldığı ve dikkat edilmesi gereken noktalar bilindiği takdirde çok uzun süre kullanım sağlayacaktır.

Gülüş Tasarımı Yorumları

Uygulamayı yaptıran kişilerin yorumları genel olarak iyi yönde olsa da maliyet açısından ve doğru planlama yapılmadığı zamanlarda olumsuz yorumlarla da karşılaşmak mümkündür. Şöyle ki; maliyet açısından bakıldığında gülüş tasarımı tedavilerinde birçok farklı yöntem kullanılmakta ve maliyeti yüksek olmaktadır.

Uygulama yaptıran kişilerin yorumlarında fiyat olarak biraz daha uygun olması yer alır. Dişler için yapılan bir plan vardır ortada ve hastalar bu planı canlı görmek isterler. Bu nedenle diş hekimleri yapılan plana göre hastalara bir resim göstermelidir ki kişi kendini hayal edebilsin.

Dudak enjeksiyonları isteniyorsa ve farklı beklentiler varsa mutlaka hekimle önden görüşmek fayda sağlayacaktır. Diş rengi kaplama yapılacaksa büyük önem taşır ve mutlaka ten renginize göre seçim yapılmalıdır. Bu gibi konulara dikkat edildiği takdirde yorumlar gayet olumlu olacak ve hastalar memnun bir şekilde tasarım yaptıracaklardır.

Gülüş Tasarımı Yaptıranlar

Gülüş tasarımı tedavisi yaptıran kişiler genel olarak memnun bir şekilde hayatlarına devam ederler ve hekimlerinin önerilerine uydukları takdirde güzel bir görüntü, sağlıklı dişlere kavuşurlar.

Diş temizliği ve diş etlerinin sağlığını isteyen kişiler kötü gidişi durdurmak amacıyla gülüş tasarımı uygulamasını tercih ederek kendileri için doğru bir karar vermişlerdir.

Yaptıran kişiler arasında başarıyı yakalama oranı oldukça yüksektir. Rutin diş kontrollerinden farklı olarak tüm ağız çene yapısıyla ilgilenen gülüş tasarımı doğru hekim ve doğru yöntemlerle başarılı bir uygulamadır.