Levent
Sultanbeyli
alia@aliadent.com
Gummy Smile
Anasayfa » Tedaviler » Gummy Smile
Gummy Smile

Gummy Smile

Araştırmaya göre, genellikle tanıştığınız zaman insanların ilk baktığı yer gülüşünüz.  Uyumsuz bir gülümsemeyle gözleriniz hemen birisinin dişlerine odaklanır. Uyumlu bir gülümsemeyle beyniniz, o kişinin hoş bir gülümsemeye sahip olduğunu kaydeder ve dikkatini gözlerine yönlendirir. Hiçbir şey, sağlıklı ve parlak bir gülümseme kadar kişiliği, enerjiyi ve güveni ifade edemez.

Aşağıdaki sorulardan birine veya birkaçına evet derseniz, dişeti estetiği uygulamasına da ihtiyacınız vardır.

Fotoğrafınız çekilirken gülümsemekten kaçınır mısınız?

Gülüşünde seni rahatsız eden bir şey var mı?

Gülümsediğinde diş etlerin seni rahatsız etmek için fazla mı görünüyor?

Dişlerinize uygulanan tedavilerin uyumlu olmadığını düşünüyor musunuz?

Dişlerinizin daha beyaz olmasını ister misiniz?

Dişlerinizde düzensizlikler var mı?

Dişlerin arasında boşluk var mı?

En güzel dişler bile sağlıklı diş etleri tarafından çerçevelenmedikçe çekici görünemez. Estetik olmayan diş etleri, diş eti üzerindeki küçük işlemlerle ve tedavilerle düzeltilebilir.

Sağlıksız diş etleri:  Periodontal hastalıklar nedeniyle diş etleri kırmızı, şiş ve parlak görünür. Estetik diş hekimliği öncesi tedavi edilmelidir.

Dişeti çekilmesi: Dişeti çekilmesi sonucu, bazı dişler çok uzun görünebilir, kök yüzeyleri ortaya çıkar. Bu durumda, diş etleri bu boşlukları yumuşak doku greftleriyle kaplayarak tedavi edilebilir.

Düzensiz diş eti kenarları:  Bazı dişlerde dişin tepesindeki diş eti çok yüksek veya çok düşük olabilir. Estetik işlemlerden önce diş eti yapısı idealleştirilmelidir.

Diş etlerindeki lekeler: Diş etlerindeki siyah – kahverengi lekeler vücuttaki pigmentlerle ilgilidir ve sağlığa zarar vermez. Bununla birlikte, estetik olmayan noktaları cerrahi olarak temizlemek mümkündür.

Dermatologlar tarafından gerçekleştirilen bu işlem ağızdaki bu alanlarda uygulanabilir. Ağızdaki cilt ayrıca tabakalardan oluşur. Bu katmanlar inceltilir ve lazerle yavaş yavaş soyulur; Üst lekeli cilt daha estetik bir görünüm elde etmek için çıkarılabilir.

Yüksek veya düşük dudak çizgileri estetik sorunlara neden olabilir.  Doktor, gülümsemeyi tedavi öncesi tüm dudak analizlerini gerçekleştirerek tasarlar. Dişlerin dudağa desteği ve kesici dişlerin pozisyonu, gülümseme yaratmada en önemli faktörlerden biridir. Dudak-diş ilişkisi gülümseyen pozisyonda çok önemlidir. Dudak kenarları yukarı ya da aşağı olmak ifadeyi tamamen değiştirebilir.

Dental ve intraoral uygulamalara ek olarak, bazı durumlarda estetik görüntünün yüze entegrasyonu için dermatoloji veya plastik cerrahi dallarından destek almamız gerekebilir.

Eğer gülümseme sırasında dişler çok fazla görünmüyorsa ya da estetik durmuyorsa kuron boyu uzatma tedavisi ile sağlıklı bir gülüş elde edilebilir. İşlem sırasında gülüş tasarımına uygun olarak ön dişler dolgu malzemeleri yardımcı ile uzatılır.

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım