Levent
Sultanbeyli
alia@aliadent.com

Levent Diş Beyazlatma

Levent Diş Beyazlatma

Levent diş beyazlatma; İnsan sağlığı için oldukça önemli büyük bir etkiye sahiptir. Zaman içerisinde birçok sebebe bağlı olarak sararma gösteren dişlerin bembeyaz bir görünüme kavuşması için uygulanmakta olan bu yöntem çoğunlukla alanında uzman diş hekimleri tarafından uygulanmaktadır.

Dişler üzerinde oluşan lekelerin kısa sürede ortadan kaybolmasına ve dişlerin estetik bir yapıya sahip olmasına olanak sağlayan bu yöntem günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Levent diş beyazlatma ile oldukça kısa sürede uygulanan beyazlatma işlemi diş renginin ortalama üç ton kadar fark etmesini sağlamaktadır.

Levent Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Zaman içerisinde yenilen yiyecek ve içeceklerin diş yapısında bıraktığı tortular, sigara ve alkol tüketimi, yaşlanma gibi faktörlere bağlı olarak ortaya çıkmakta olan dişlerdeki renk değişimlerine çözüm olarak diş beyazlatma yöntemleri sunulmaktadır. Birçok farklı yöntem ve teknik ile kısa zamanda uygulanmakta olan bu beyazlatma işlemi gerekli görüldüğünde seanslar şeklinde de uygulanabilmektedir.

Dişlerin doğal rengini kaybetmesi sonrasında uygulanmakta olan bu beyazlatma işlemi öncesinde diş zemininde bulunan çürük dişlerin tedavisinin uygulanması gerekmektedir. Tamamen diş hekimi kontrolünde yapılmakta olan bu diş beyazlatma uygulaması herhangi bir zarara yol açmamaktadır. Ancak ilgili yöntemlerin hiç biri dişler üzerinde ömür boyunca kalıcı bir etkiye sahip değildir. Yalnızca zaman içerisinde yeniden renk değişiklikleri oluşacak olan dişlerde aşırı renk değişikliklerini önlemeye yardımcı niteliktedir.

İlgili beyazlatma işlemi uygulaması sonrasında dikkat gerektiren en önemli etken dişlerde oluşan sıcak ve soğuk hassasiyetidir. Bu hassasiyetin ortalama 3 gün içerisinde geçmesi beklenmektedir. Bu nedenle bu süre zarfında tüketilen gıdalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Levent Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ağız ve diş sağlığı uygulamasında oldukça önemli bir detay olarak bilinen diş beyazlatma işlemi farklı yöntemler kullanılarak uygulanmaktadır. İki ayrı yöntem olarak belirlenmekte olan bu yöntemler uygulama şekline göre çeşitlenmektedir. Ofis tipi beyazlatma olarak adlandırılan Power Belaching beyazlatma yöntemi diş hekiminin kliniğinde uygulanmakta ve ortalama olarak 1 saatlik bir süreç içermektedir.

Doğal rengi bozulmuş olan dişlerin üzerine sürülen beyazlatıcı jel tabakasının üzerine özel reaksiyon içeren bir ışık verilmektedir. Oldukça kısa sürede çözüm olanağı sunmakta olan bu yöntem diş hekimleri tarafından tercih edilen en etkili yöntemdir. Seans aralıkları ile uygulanan bu yöntem sonunda sonuç oldukça olumludur.

 Bu diş beyazlatma işleminde uygulanan bir diğer yöntem ise ev tipi beyazlatma olarak adlandırılmakta olan Home Bleaching yöntemidir. Uzun bir süreçte sonuç elde edilmekte olan bu yöntemin süreci diş üzerindeki renk değişimlerine göre belirlenmektedir. Bu işlem öncesinde kişinin ağız ölçülerine uygun niteliklerde bir ağızlık yapılmalı ve bu ağızlık içerisine diş beyazlatıcı jel uygulanmaktadır.

Bu jelli ağızlık kişi tarafından günde ortalama 8 saatlik bir süre ile ağız içerisinde kalmalıdır. Beyazlatma uygulamasında etkili ancak uzun bir süreç olan bu uygulama çoğu zaman tercih edilmemektedir.

Levent Diş Beyazlatma Merkezleri

Günümüzde estetik bir diş yapısına sahip olmak amacı ile uygulanan diş beyazlatma uygulaması giderek talep görmektedir. Bu nedenle bu alanda hizmet vermekte olan özel merkezler açılmıştır. Bu alanında oldukça etkili yöntemler ile uyguladığı diş beyazlatma işlemleri için sıklıkla tercih edilmekte olan merkezler yer almaktadır. Bu alanda hizmet vermekte olan merkezler kendi aralarında uygulama yöntemleri ve fiyatlandırmaları alanında farklılıklar göstermektedir. Bu alanda hizmet vermekte olan Özel levent hastanesi, Dent4 levent, Levent diş gibi merkezler diş beyazlatma alanında uzman ekipler ile çalışmaktadır.

Levent Diş Beyazlatma Yapanlar

Oldukça basit bir uygulama olarak gözükse de diş beyazlatma dikkat isteyen bir tekniktir. Beyazlatma işleminin diş minesine zarar vermeden yapılması bu alanda son derece önem içermektedir. Bu nedenle uzman bir diş hekimi tarafından uygulanması gereken bu teknik de doktor seçimi oldukça önemlidir. Diş beyazlatma yapan kişilerin çoğu alanında tecrübeli ve olumlu referanslara sahip olan kişilerdir. Bu alanda diş beyazlatma işlemini uygulatmış olan kişilerden alınan olumlu birçok yorum bulunmaktadır.

Levent diş beyazlatma adına yapılan bu olumlu yorumlar bu alanda verdikleri hizmetin kalitesini açıkça ortaya koymaktadır. Çoğunlukla diş beyazlatma işlemini uygulatanlar tarafından mükemmel bir sonuç odaklı bir işlem olduğunun söylenmesi bu yöntemin hızla yayılmasına olanak sağlamaktadır.

Levent Diş Beyazlatma Fiyatları

Ağız ve diş sağlığında oldukça büyük bir öneme sahip olan diş renklerinin değişkenliğinin doğal rengine dönüştürülmesi olarak adlandırılan diş beyazlatma işlemi her geçen gün büyük bir ilgi görmektedir. Oldukça kısa sürede estetik açıdan mükemmel sonuç veren dişlere kavuşulmasına olanak sağlayan bu yöntem kişileri cezp etmektedir. Bu artan talep doğrultusunda çoğalan diş beyazlatma merkezleri de beraberinde rekabeti getirmiştir.

Böylelikle diş beyazlatma fiyatları kısa zamanda artışa geçmiştir. Net bir fiyat verilmesi oldukça zor olan bu uygulama için fiyat etiketini etkileyen faktörlerden söz edilmektedir. Öncelikle diş renginin kaç ton değişkenlik gösterdiği, dişlerin kaçında bu renk değişikliğinin bulunduğu, uzman doktor ve diş merkezi tercihi bu fiyat aralığına açıkça etki eden faktörler arasında yer almaktadır.

Bu nedenle sürekli değişkenlik gösteren diş beyazlatma fiyatları için yıl bazında da değişiklikler yapılmaktadır. Böylelikle levent diş beyazlatma alanı da bu fiyat değişiklerinden nasibini almaktadır.