ALİADENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

Lazer/Biyomateryal Destekli Periodontal Başlangıç Tedavisi

Lazer destekli periodontal başlangıç tedavisi, diş eti hastalığını tedavi etmek için kullanılan minimal invaziv bir tedavidir. Bu tedavi şekli, önce hedef için kullanılan ve sonra hastalıktan etkilenen dokuyu yok eden ve periodontal bölgelerde biriken altta yatan bakteriyi sonlandıran spesifik bir dalga boyuna sahip bir lazer kullanır. Bu dental tedavinin kesinliği hastalıklı dokunun çıkarılmasına izin verir ve bunun genel yararı, işlemden sonra daha az rahatsızlık ve daha hızlı bir iyileşme olmasıdır. Lazer/Biyomateryal destekli periodontal tedavi ile diş etlerinden ve hatta kemikten hiçbir doku kesilmez. Lazer ağrı ve rahatsızlığı en aza indirirken sağlıklı dokunun korunmasına yardımcı olan daha yumuşak bir tedavi sağlamak için enerji kombinasyonu kullanmaktadır.

Lazer Destekli Periodontal Tedavi Aşamaları

Diş hekiminiz yaşayabileceğiniz herhangi bir problemi soracak ve olabilecek her türlü sorunuzu veya endişenizi cevaplayacaktır. Röntgen ile diş eti hastalığına bağlı olarak ortaya çıkan kemik kaybı miktarını deşifre etmek daha kolay olacaktır, böylece diş hekimi görsel muayene işlemi sırasında çene kemiğinin yüksekliğini görebilir. Röntgenlere baktıktan sonra doktor, ihtiyaçlarınıza göre bir tedavi şekli tasarlayacak ve aynı zamanda geride kalan kemiğin korunmasına da yardımcı olacaktır.

Diş hekiminiz önce bölgeyi uyuşturur, sonra diş etleri ve dişler boyunca bir çukur hazırlamak için bir lazer kullanır. Çukurun amacı, görünürlük sağlamak ve hastalıklı dokuya erişim sağlamaktır; böylece hastalıklı dokuyu çıkarmak ve dişlerin köklerinde oluşan bakteri birikintilerini kolayca ortadan kaldırmak mümkün olur.

Lazer daha sonra plak birikimlerini diş kökünden çıkarmak için ayarlanacaktır. Bu işlem sırasında, diş hekimi bölgeyi kök yüzeyi tamamen temiz olana kadar yakından görüntülemek için bir mikroskop kullanacaktır. Lazer, plak yüzeyini yumuşatmak için kullanılır.