Levent
Sultanbeyli
alia@aliadent.com

Levent Gülüş Estetiği

Levent Gülüş Estetiği

Levent gülüş estetiği; Kişilere mükemmel sonuç veren bir estetik çeşididir. Son zamanlarda oldukça talep görmekte olan bir uygulama olarak bilinen gülüş estetiği uygulaması estetik cerrahinin sunduğu yenilikler arasında yer almaktadır.

Çoğunlukla diş ve diş etlerinin birbiri ile boyutsal anlamda eşleşmemesi, dişlerde zamanla oluşan renk değişiklikleri, dişlerin diziminde ortaya çıkan sorunlar gibi alanlarda rahatsızlık duyan kişiler tarafından sıklıkla başvurulan bir estetik yöntemi olarak bilinmektedir. Her kişinin kendine özgü bir gülüşünün bulunduğu göz önüne alınarak yapılan bu estetik uygulama doğal gülüşün estetik bir şekilde düzeltilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

Gülüşü etkileyen yüz yapısı, dudaklar, dişler gibi faktörler de bu estetik işlemlerden nasibini almaktadır. Dişler üzerinde bulunan tüm problemlerin çözümlenmesi süreci ile başlayan Levent gülüş estetiği uygulaması dudak yapısının da etkilenmesi ile sonuçlanmaktadır.

Gülüş Estetiği Nasıl Uygulanır?

Kusursuz bir gülüş için uygulanmakta olan gülüş estetiği uygulaması kişinin sevmediği gülüşünün düzeltilmesi odaklı uygulanan bir estetik yöntemdir. Tamamen kişinin isteği doğrultusunda uygulanmakta olan bu uygulama içerisinde birçok farklı tekniği barındırmaktadır. Mükemmel bir estetik görünüm için diş etlerinin yapısı, dişlerin dizim şekilleri, dudak yapısı, dişlerin boyutları gibi faktörler oldukça önemlidir.

Bu tasarım işleminin yapılması öncesinde kişinin talep ve istekleri dikkatlice uzman doktor tarafından dinlenmeli ve ne istediği iyi bir şekilde anlaşılmalıdır. Bu süreç sonrasında başlatılan estetik operasyon öncelikle diş kısımları ile başlatılmalıdır. Dişler üzerinde bulunan yapısal şekil bozukluklarının düzeltilmesi, uzun boyutlara sahip dişlerin eşit boyutlara getirilmesi, ortodontik tedavi süreci ve gerekirse cerrahi operasyonların devreye girmesi şeklinde devam etmektedir.

Kişinin talepleri doğrultusunda üç boyutlu çizimler yardımı ile bilgisayar ortamına aktarılan gülüş modelleri kişinin yüz yapısına yerleştirilerek en güzel gülüş şekli bulunmalıdır. Karar aşaması sonuçlandırıldıktan sonra uygulamaya geçilmektedir.

Çoğunlukla seans aşamaları ile devam etmekte olan bu süreç diş ve diş etlerine uygulanacak olan yöntemlerin çeşitlenmesi nedeni ile süreci uzatmaktadır. Cinsiyetin de önemli bir rol oynadığı bu estetik işleminde erkeklerin ve kadınların diş ve dudak yapısı dikkate alınarak bu gülüş estetiği uygulanmalıdır. Gülüş tasarımı yöntemleri olarak adlandırılan Mock-up çalışma ve fotoğrafla dijital tasarım yöntemleri olumlu sonuçları ile tanınmaktadır.

Mock-up yönteminde kişinin ağız yapısından alınan ölçü ile üretilen alçı mum yardımı ile kişinin gülüşünün planlanması yapılırken fotoğrafla dijital tasarım aynı uygulamayı bilgisayar ortamında gerçekleştirmektedir. Bu nedenle fotoğraf kullanılarak yapılan bu uygulama bu estetik alanında daha sıklıkla tercih edilmektedir. İçerisinde birçok farklı uygulamanın bulunması ile gerçekleştirilmekte olan bu gülüş estetiğinde ki bu uygulamalarda kişinin beklenti talepleri üzerine değişkenlik göstermektedir.

Kişiye Özel Gülüş Estetiği

Her kişinin kendine özgü gülüşünün bulunması bu estetik alanının da kişiselleşmesine yol açmaktadır. Bu nedenle çeşitlenen gülüş estetiği kişilere özel olarak tasarlanmaktadır. Ayrıca cinsiyet ve yaşında etkili olduğu bu yöntemlerde meslek ve kişinin yüz yapısı da oldukça etkilidir. Kişinin çene yapısı, damak boyutu gibi faktörlerin de etki gösterdiği bu estetik alanında oluşan gülüş modeli tamamen kişiye özgü olarak çeşitlenmektedir. Tüm bu etkenlerin her kişide farklılık göstermesi üç boyutlu provaları zorunlu kılmaktadır. Böylelikle kişi kendi gülüşüne karar vermekte ve o gülüş kendine özgü kalmaktadır. Oldukça olumlu sonuçlar vermekte olan bu estetik uygulamada kişi özgürce kendi gülüşünü seçebilme olanağına sahip olmaktadır. Bu nedenle giderek talep görmekte olan bu estetik uygulama kötü bir gülüşe sahip olduğunu düşünenler için mucizevî bir çözüm niteliğindedir.

Gülüş Estetiği Nasıl Tasarlanır?

Levent gülüş estetiği alanında uygulanmakta olan kişiye özel gülüş tasarımı yöntemi tamamen kişinin talep ve istekleri göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır. Ayrıca bu tasarım gerçekleştirilirken kişinin ağız ve diş yapısı, çene yapısı, dudak kısmı, yüz yapısı da dikkate alınmaktadır. Tüm bu kriterlere uygun bir gülüş bulanarak dijital ortamda kişinin yüz yapısı ile birleştirilmeli ve kişinin onayına sunulmalıdır. Bu şekilde bir estetik tasarım oluşturularak uygulamaya geçilmelidir.

Ayrıca bu tasarım aşamasında dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise uzman doktorun görüşüdür. Kişinin kendine özgü bir gülüş tercihinde özgür olması çoğu zaman yanlış kararlar vermesine de olanak sağlayabilmektedir. Bu nedenle tasarlanmakta olan bu gülüş estetiğinde kişinin talepleri ve istekleri doğrultusunda son sözü uzman doktor söylemektedir. Ancak bu şekilde olumlu sonuçlar verecek olan bir tasarım hazırlanmış olmaktadır.

Levent Gülüş Estetiği Fiyatları

Günümüzde adından sıklıkla söz ettirmekte olan Levent gülüş estetiği fiyatlandırma hususunda oldukça fazla faktörden etkilenmektedir. Öncelikle estetik uygulamanın gerçekleştirileceği estetik merkezinin şartlarının oldukça etkili olduğu bu fiyatlandırma da estetik aşamasında tercih edilecek olan yöntemlerin çeşitlenmesi, kullanılacak olan ekipmanların çeşitliliği, uzman doktor tercihi ve doktorun tecrübe ve referanslarının dikkate alınması gibi etkenler estetik merkezi kaynaklı nedenlerdir.

Ayrıca kişinin talep ettiği gülüş estetiğinin de önemli ölçüde etkili olduğu bu estetik fiyatlandırmaları her geçen yıl değişkenlik göstermektedir. Fiyatlandırma alanında etkili olan tüm bu faktörler kişinin isteklerinden de oldukça fazla ölçüde etkilenmektedir. Tüm bu istekleri yerine getirmek adına çeşitlenen her uygulama farklı bir maliyetin kapılarını açmaktadır. Bu nedenle Levent gülüş estetiği fiyatlandırmalarında da son söz kişiye aittir.