Levent
Sultanbeyli
alia@aliadent.com

Levent İmplant

Levent İmplant

Levent implant; Diş tedavisinde kullanılmakta olan bir uygulama olarak bilinen uygulamadır. Sağlıklı dişlere sahip olmak için oldukça önemli olarak bilinmektedir. Çene kemiği içerisine yerleştirilmekte olan protezler sonucunda oluşturulan yapay diş olarak adlandırılan bu implant yöntemi çoğunlukla ağız içerisinde çeşitli sebepler ile eksik kalmış olan dişler için uygulanmaktadır. Oldukça dayanıklı olan bu yöntem uzun süre kullanıma uygun nitelik taşımaktadır.

Cerrahi işlem gerçekleştirilerek yapılan bu uygulama titanyum adı ilebilinen küçük vidalar ile gerçekleştirilmektedir. Bu vidaların uzman doktorlar tarafından uygun ortamda steril edilmesi sonrasında operasyon ile çene kemiği içerisine yerleştirilmesi şeklinde uygulanmakta olan Levent implant yöntemi günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Oldukça büyük bir avantajı beraberinde getiren bu uygulama da kişiler belirli sebepler ile kaybettikleri dişlerine implant protez sayesinde yeniden kavuşmuş olurlar.

Levent İmplant Nasıl Yapılır

Farklı implant türleri kullanılarak uygulanmakta olan bu implant uygulaması belirli aşamalar ile uygulanmaktadır. Öncelikle uzman diş doktoru tarafından yapılan diş muayenesi ardından kayıp olan diş alanlarının tespiti gerçekleştirilir. Hangi tür implantın kullanılacağına karar verildikten sonra diş alanı temizlenir. Küçük vidalar olarak adlandırılan titanyum yapılı vidalar kayıp diş alanındaki çene kemiğinin içerisine cerrahi operasyon yardımı ile yerleştirilir ve ikinci aşama için yaklaşık olarak 3 aylık bir süre beklemeye alınır.

Bu süreçte ilgili implant çene kemiği içerisine iyice yer edinmektedir. Bu yer edinme implantın diş kökü ile yanı görevi üstlenmesine sebep olmaktadır. Böylelikle bu yapay kök üzerine koyulacak olan protez dişi taşıma görevini üstlenmeye hazır hale gelmiştir. Çoğunlukla lokal anestezi uygulaması ile yapılan bu işlem kimi durumlarda hastanın ruh haline göre genel anestezi altında da uygulanabilmektedir.

İmplant işleminin olumlu bir sonuca kavuşması için öncelikle çene yapısının ve diş etlerinin bu işlem için uygun özelliklere sahip olması gerekmektedir. Tüm bu aşamalar sonucunda uygulanmakta olan implant işlemi başarı oranı oldukça yüksek olan tekniklerdendir.

Levent İmplant Tedavisi

Sağlıklı bir diş yapısına sahip olmak adına uygulanmakta olan implant uygulamasında kullanılan tedavi teknikleri implant çeşitlerine göre farklılıklar göstermektedir. Endosteal implantlar olarak adlandırılan tür de cerrahi işlem uygulaması kullanılırken subperiosteal implantlar da ise diş eti dokusu altı kullanılmaktadır. Bu farklılık içeren tedavi yöntemlerinde en fazla kullanılmakta olan yöntem Endosteal yöntemi olarak bilinmektedir. Kişilerde implant yapısına müsait olan kemik yapısının uygun olması bu tedavi sürecinin başlatılması adına oldukça önemlidir.

Bu nedenle bu uygulama yalnızca çene kemik yapısı müsait olan kişiler için uygulanmaktadır. Ayrıca 18 yaş sınırı bulunmakta olan bu tedavi de kemik yapısının gelişimini tamamlama süreci beklenmektedir. Çoğunlukla anestezi tekniği kullanılarak uygulanmakta olan bu tedavi de acı hissi duyulmamaktadır.

Levent İmplant Öncesi

Kayıp dişlerin yerine yapay olarak diş getirilmesi olanağı sağlamakta olan bu uygulama öncesi detaylı bir diş muayenesi gerektirmektedir. Özellikle röntgen ile sonuçlanan bu muayene çene kemiğinin yapısının belirlenmesine oldukça gereklidir. Bu uygulama sonrasında hangi tür implant seçileceği kararı alınır. Diş kısımlarına yer almakta olan çekim işlemleri başladıktan ve implant aşamasında geçilmeden önce ağız içi güzelce temizlenmelidir. Sonrasında ise içerisine implant yerleştirilecek olan diş etlerinin açılma işlemi yapılmaktadır. Böylelikle ilgili işlem öncesinde yalnızca ağız ve diş temizliğine özen gösterilmelidir.

Levent İmplant Sonrası

Oldukça uzun bir süreç olarak bilinen bu uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İmplant yerleştirilmiş olan diş kısmında şişlik gibi etkenlerin görülmesi nedeni ile 5 er dakikalık ara ile buz uygulaması yapılması tavsiye edilmelidir. Ayrıca bu süreçte sert gıda tüketiminden kaçılması, daha çok sıvı besinlerin tüketilmesi implantların zarar görmemesi açısından oldukça önemlidir. Alerjik reaksiyonlara ve enfeksiyona oldukça açık bir cerrahi operasyon olduğundan sonrasında mutlak suretle sigara ve alkol tüketiminden kaçınılması gerekmektedir. Aksi takdirde iyileşme süreci oldukça gecikecektir.

Levent İmplant Yaptıranlar

Günümüzde son derece talep gören diş tedavi yöntemleri arasında yer almakta olan implant uygulamasını yaptıran kişiler kayıp dişlerinin yokluğunu hiç çekmemektedirler. Doğal bir diş yapısı ile aynı kullanım şartlarına sahip olan bu implant dişler oldukça memnun kalınmasına yol açmaktadır. Uzman doktorlar tarafından yapılmakta olan bu teknik son derece başarılı sonuçları da beraberinde getirmektedir.

Levent İmplant Yorumlar

Diş hekimlerinin kayıp dişler için tercih ettikleri yöntemler arasında ilk sırada yer almakta olan implant uygulamasını yaptıran kişilerin yaptıkları yorumlar çoğunlukla olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Doğal bir diş yapısı gibi rahat yemek yiyebilme olanaklarına sahip olan bu implant kaplama dişlerin uzun ömürlü olması da bu yorumlardaki olumlu ifadeleri arttıran sebepler arasında yer almaktadır. Kullananların oldukça memnun kaldıkları bu uygulamanın anestezi etkisi ile ağrısız olarak uygulanması da olumlu yorumların nedenlerindendir.

Levent İmplant Fiyatları

Her alanda olduğu gibi diş alanında da etki eden fiyatlandırmalar implant tedavisini de derinden etkilemektedir. Oldukça aşamalı bir tedavi seçeneği olan bu uygulama içerisinde birçok farklı tekniği ve kullanılacak olan malzemeyi barındırmaktadır. Öncelikle implant türüne karar verilerek uygulanan bu yöntem de çoğu zaman protez ayrıca fiyatlandırılmaktadır. Uzman doktor tercihi, uygulamanın tercih edileceği hastanenin şartları gibi detaylarında etki gösterdiği Levent implant fiyatları hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır.